menu

FIRMA/ MISJA

Spółka SOLTEC SERVICES Sp. z o.o. została założona w 2003r.

Od początku swego istnienia ofertą przedsiębiorstwa była wykwalifikowana siła robocza wyposażona w odpowiedni sprzęt oferująca swoim Kontrahentom prace monterskie i spawalnicze głównie w branży okrętowej. Działalność spółki prowadzona była na terenie Zleceniodawcy tak w Polsce jak i poza granicami kraju, lecz głównie w stoczniach na terenie Niemiec. Maksimum możliwości firma osiągnęła w latach 2007-2008 posiadając 180 pracowników.

W obecnym czasie po kilku latach pracy na polu osłabionej kryzysem gospodarki spółka zachowując ciągłość prac rozwija się coraz bardziej dynamicznie, zbliżając się znacznymi krokami do pobicia w 2014r. rekordu przychodu z najlepszych dotychczas wszystkich lat funkcjonowania. Równolegle osiągnął poziom zatrudnienia ponad 200 pracowników.

Głównymi czynnikami wpływającymi na tak dobrą kondycję spółki jest procentująca obecnie wzorowo zbudowana stała współpraca z niemieckimi stoczniami takimi jak np. Lürssen Kröger Werft, Neptun Werft, Fassmer czy Abu Dhabi Mar i Nobiskrug w Kiel, gdzie SOLTEC SERVICES buduje kadłuby ultranowoczesnych mega jachtów czy korwety wojskowe.

Drugim czynnikiem umożliwiającym osiągnięcie rekordowego roku dla spółki jest uruchomienie na terenie Gdańska własnego zakładu produkcyjnego oferującego różnorodne, skomplikowane konstrukcje stalowe głównie na potrzeby rynku okrętowego, offshore, jak również energetycznego czy ogólnobudowlanego oferując np. produkcję dużych dźwigarów stalowych. Na rok 2014 głównym miejscem produkcyjnym jest teren Nabrzeża w stoczniowym obszarze produkcyjnym K-2 o powierzchni 10.000 m2, gdzie do niedawna główną produkcję prowadziła spółka Crist. Na tym dobrze przygotowanym do produkcji ciężkich konstrukcji stalowych terenie zamontowane zostały łoża do prowadzenia produkcji konstrukcji stalowych, jak również 75- metrowej długości  ślizg umożliwiający budowę bloków czy kadłubów okrętowych do 1.200 ton, oraz umożliwiający w fazie końcowej ich załadunek na ponton bez użycia dźwigów. Produkcja na K-2 osiagnęła w obecnym momencie moc produkcyjną ok. 120-150 t/m-c zatrudniając w bezpośredniej produkcji 60 pracowników.

Poza doświadczeniem, terenem i zapleczem technicznym ważnym elementem przekonującym do siebie Klienta jest posiadanie odpowiednich dokumentów i certyfikacji. Tutaj spółka również spełnia te kryteria. W 2006 roku zdobyła uznanie technologii spawania i pod okiem Germanische Lloyd otrzymała dopuszczenie na prowadzenie prac przy budowie konstrukcji okrętowych ze stali podwyższonej wytrzymałości. W 2013 roku natomiast nastawiając się na szeroko postrzegany rozwój poszerzyła swoją klasyfikację o zdobycie uznanego w europie certyfikatu DIN 18800-7 Kl. E umożliwiającego produkcję skomplikowanych obciążanych dynamicznie konstrukcji stalowych na rynek niemiecki. Na tym oczywiście SOLTEC SERVICES nie kończy i z rokiem 2014 ma zaplanowane wdrożenie ogólnoeuropejskiej normy EN-1090, jak również najwyższej normy spawalniczej EN-3834-2, poprzedzonej wykonaniem uznania technologii spawania dla materiałów podwyższonej wytrzymałości S460, oraz stalą nierdzewną włącznie. Dodatkowo do celów prowadzenia produkcji na rynkach zagranicznych w 2014r. firma wzbogaci się o certyfikat zakładowy uznania technologii spawani konstrukcji aluminiowych w szerokim zakresie.

SKONTAKTUJ SIĘ

Tel. +48 58 555 29 81
Fax. +48 58 555 29 82
E-mail: biuro@soltec.com.pl

"Przyszłość SOLTEC SERVICES Sp. z o.o. wiąże ściśle z dynamicznym rozwojem poprzez budowanie wieloletnich relacji z Klientami z całego świata, co pozwala na osiągnięcie wyznaczonego celu"