Firma

Soltec Services

Od początku swego istnienia ofertą przedsiębiorstwa była wykwalifikowana siła robocza wyposażona w odpowiedni sprzęt oferująca swoim Kontrahentom prace monterskie i spawalnicze głównie w branży okrętowej.

Działamy od 2003 roku

Prace prowadziny na terenie Zleceniodawcy głównie w stoczniach na terenie Niemiec, w Polsce oraz innych krajach.

Na stałe współpracujemy z niemieckimi stoczniami takimi jak np. Lürssen Kröger Werft, Neptun Werft, Fassmer czy Abu Dhabi Mar i Nobiskrug w Kiel, gdzie budujemy kadłuby ultranowoczesnych mega jachtów czy korwety wojskowe.

Ponad 200 pracowników

Maksimum możliwości firma osiągnęła w latach 2007-2008 posiadając 180 pracowników.

Obecnie spółka rozwija się coraz bardziej dynamicznie, zbliżając się dużymi krokami do pobicia w rekordu przychodu z najlepszych dotychczas wszystkich lat funkcjonowania. Równolegle poziom zatrudnienia w naszej firmie osiągnął ponad 200 pracowników.

Drugim czynnikiem umożliwiającym osiągnięcie rekordowego roku dla spółki jest uruchomienie na terenie Gdańska własnego zakładu produkcyjnego oferującego różnorodne, skomplikowane konstrukcje stalowe głównie na potrzeby rynku okrętowego, offshore, jak również energetycznego czy ogólnobudowlanego oferując np. produkcję dużych dźwigarów stalowych.

Na rok 2014 głównym miejscem produkcyjnym jest teren Nabrzeża w stoczniowym obszarze produkcyjnym K-2 o powierzchni 10.000 m2, gdzie do niedawna główną produkcję prowadziła spółka Crist. Na tym dobrze przygotowanym do produkcji ciężkich konstrukcji stalowych terenie zamontowane zostały łoża do prowadzenia produkcji konstrukcji stalowych, jak również 75- metrowej długości ślizg umożliwiający budowę bloków czy kadłubów okrętowych do 1.200 ton, oraz umożliwiający w fazie końcowej ich załadunek na ponton bez użycia dźwigów.

Produkcja na K-2 osiagnęła w obecnym momencie moc produkcyjną ok. 120-150 t/m-c zatrudniając w bezpośredniej produkcji 60 pracowników.

Poza doświadczeniem, terenem i zapleczem technicznym ważnym elementem przekonującym do siebie Klienta jest posiadanie odpowiednich dokumentów i certyfikacji. Tutaj spółka również spełnia te kryteria. W 2006 roku zdobyła uznanie technologii spawania i pod okiem Germanische Lloyd otrzymała dopuszczenie na prowadzenie prac przy budowie konstrukcji okrętowych ze stali podwyższonej wytrzymałości.

W 2013 roku natomiast nastawiając się na szeroko postrzegany rozwój poszerzyła swoją klasyfikację o zdobycie uznanego w europie certyfikatu DIN 18800-7 Kl. E umożliwiającego produkcję skomplikowanych obciążanych dynamicznie konstrukcji stalowych na rynek niemiecki. Na tym oczywiście SOLTEC SERVICES nie kończy i z rokiem 2014 ma zaplanowane wdrożenie ogólnoeuropejskiej normy EN-1090, jak również najwyższej normy spawalniczej EN-3834-2, poprzedzonej wykonaniem uznania technologii spawania dla materiałów podwyższonej wytrzymałości S460, oraz stalą nierdzewną włącznie.

Dodatkowo do celów prowadzenia produkcji na rynkach zagranicznych w 2014r. firma wzbogaci się o certyfikat zakładowy uznania technologii spawani konstrukcji aluminiowych w szerokim zakresie.